Blog RehberiWordpress Genel Bilgi Rehberi

WordPress Hosting Nedir?

WORDPRESS HOSTİNG NEDİR?

WordPress Hosting Nedir, performans ve güvenlik açısından ne kadarlık kaynak yeterli? WordPress ile alakalı öğrenilmesi gerekenler nelerdir?

WordPress Hosting

Firmanız için yeni bir internet sitesi açma kararı verirseniz, mutlaka bir cms yani içerik yönetim sistemine gereksiniminiz olacaktır. Günümüzde bir çok cms yönetim sistemi olmasına karşın WordPress’in kullanım basitliği ve popülaritesine bakarak, çoğu insan WordPress‘i seçiyor. Yeni bir site için WP ile çalışmaya başladıktan sonra,ikinci düzey barındırma mevzusunda karar vermek sizin için ayrıca önemlidir. Hosting, sitenizin internete erişmesi için gereken sunucuyu ve bant genişliğini sağlar.

WordPress Nedir?

WordPress bir cms (içerik yönetim) sistemidir. Web’deki içeriği idareme, şekillendirme ve yayınlama sürecini kolaylaştıran bir uygulamadır. WordPress monolitik bir uygulama değildir; bir hayli farklı etkileşimli parçadan oluşur. WP’in kendisi PHP sınan bir programlama dilinde yazılmıştır. HTML, JavaScript ve CSS gibi web platformlarının farklı dilleriyle beraber PHP betikleri, WordPress olarak bildiğimiz uygulamayı oluşturmak için bir araya getirilmiştir.

WordPress uygulaması gerçekte kendi başına işe yaramayan bir platformdur. İşini yapmak için birçok değişik bileşene bağlıdır. Bunlardan en önem arz edeni PHP kodunu çalıştırmak ve bir internet tarayıcısının kavradığı web sayfalarını oluşturmak için oluşturulmuş bir PHP palatformudur.

WordPress ayrıca web tarayıcısından gelen istekleri cevaplamak için Apache gibi bir web sunucusu, kullanıcı bilgileri ve sitenin içeriği gibi bilgileri depolamak için bir veritabanı ve galeri kitaplığı gibi değişik bileşenleri gerektirir.

Bu bileşenlerin tamamı bir işletim sistemi üzerinde çalışır. Genellikle bu aşamada öncelikli olarak Linux seçilir. Bir işletim sistemi, bir hayli farklı kodlamadan oluşan çok karışık bir yazılım cihazıdır. İşletim sistemi, bildiğiniz bilgisayarların esas olarak eforlu bir versiyonu olan bir sunucu üzerinde çalışır. İnternete bağlanmak için, sunucu bir ağa bağlayan bir ağ arabirimine sahiptir, daha sonra bir veya daha fazla bant genişliği sağlayıcısı aracılığıyla internete bağlanır.

Eğer WordPress Hakkında Detaylı Bilgiye Sahip Değilseniz: WordPress Nedir? Yeni Başlayanlar İçin WordPress Rehberi adlı konumuzu okuyarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

WordPress Hosting Nedir?

Bileşenlere sahip rastgele bir sunucu çeşidi bir WordPress sitesini mutlak olarak destekleyebilmektedir. Ancak, böyle karışık bir sistemle hayal edebileceğiniz gibi, bir sunucuyu ve çalıştırdığı yazılımı yapılandırmanın bir hayli yolu vardır. Uzman olmayan bir web sunucusu sunucularını genel bir aşama veya yön için optimize eder.Bir WP ana bilgisayarı, WP için özel olarak optimize edilmiştir.

Ağlarınızı ve sunucularınızı kurduğunuzda ve bu platformu yapılandırdığınızda yaptığınız her karar bir WordPress sitesine ev sahipliği yapmak için uygun bir oluşum yaratmak üzere planlanmıştır..

Performans

Yavaş bir web sitesi aslında bilindiği üzere kötü bir web sitesidir, bu sebeple platformda barındırılan sitelerin daha fazla hızlı olmasını sağlamak için önemli miktarda zaman ve çaba sağlayan hostingleri seçim etmelisiniz. WordPress platformunda barındırıldığında, site sahiplerinin sıradan web sunucularının kitlesel olarak aşan performansından faydalanmasını sağlamak için ekipmanı, yazılımı ve ağı optimize eden hosting işletmeleri bulunmaktadır.

Güvenlik

Performans bizim için en önemlisidir, ancak güvenlik durumu da bizim için ayrı önem taşır. WordPress Hosting barındırması yapan platformlarda çalışan her WordPress misalinin son derece güvenli ve tehlikesiz olduğundan emin olmalısınız. Genel bilinen bir sunucuda çalışan çeşitli tüm hizmetleri devre dışı bırakan, yalnızca WordPress ve sunucu yönetimi için zorunlu ve gerekli olan özellikleri hosting şirketlerinin paketlerini inceleyin. Bu biçimde sitenizin altta uyuyan işletim sisteminin günlük olarak güncellendiğinden otomatik olarak emin olabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

    1. teşekkür ederim hocam. yani henüz yeni başladık 2 ay kadar oluyor bizde kendi çerçevemiz tercihinde insanlara bilgi aktarmaya çalışıyoruz işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + sixteen =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin