Wordpress Eklentileri

Sitenizi Seo Alanında Başarıya Ulaştıracak 10 WordPress Seo Eklentisi

WordPress sitenizi Arama Motoru için optimize etmeyi mi düşünüyorsunuz? Bunun için Google gibi Arama Motorları, sitenize organik trafik çekmek için iyi bir kaynaktır. Ancak siteniz bu trafiği artırmak ve araştırmacının ilgisini çekmek için iyi performans göstermelidir.

Ancak, önemli sayıda birçok insan web sitelerine güç ve katkı sağlamak için WordPress’i seçecektir. WordPress’in henüz en üstün yönetim sistemini sağladığı gerçeğine atfedilebilir. WordPress sadece mükemmel bir yönetim sistemine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda birkaç eklentiyi de sunar: ki bu da piyasadaki en iyilerdir. Eklentileri en ilgi çekici yapan şey, web sitenizin gerçek SEO potansiyelini en iyi şekilde analiz etmenizi sağlayacak özelliklere sahip olmalarıdır.

WordPress SEO eklentisi sitenizi daha fazla SEO dostu yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca WordPress sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, bu özelliklerle ilgili iyi olan şey, web sitenizin sıralamasını iyileştirmek için nasıl fikir edebileceğiniz konusunda size fikir verebilmeleridir. Bu nedenle, siteniz için çalışacak bir eklenti için en iyi seçimi yapmanız her zaman önemlidir.

Ayrıca, web siteniz için doğru eklentiyi seçmenin en üstünde, web sitenizin sıralamasında iyi yerlere gelmesini istiyorsanız, bunu da kullanmak şarttır.

Bununla birlikte, her eklentinin, sitenizin görünürlüğünü ve SEO puanınızı geliştirmenize yardımcı olan kendine özgü özellikleri ve işlevleri vardır. Bir kerede hepsini kullanmanız gerekir, ancak ihtiyaçlarınıza ve özelliklerine göre seçim yapabilirsiniz.

Ana noktaya doğru gitmeden önce, size bunları belirterek anlatacağız.

Konumuza Geçmeden Önce WordPress Hakkında Bilgisi Olmayan Kişiler İçin: WordPress Nedir Adlı Rehberimizi Okumanızı Öneririm

WordPress Eklentisi nedir?

WordPress Eklentisitemalarınızın işlevselliğini genişletmeye veya geliştirmeye yardımcı olan bazı işlevlerin bir koleksiyonudur. WordPress web sitelerine eklenen işlevler grubunu içerir. Eklentiler PHP dilinde yazılmıştır. Genellikle sitenin işlevselliğini ve özelliklerini genişletir.

Birçok eklenti ücretsiz olduğundan, teknik destek ile birlikte gelmezler. Bu nedenle, siteye kurmak istediğiniz eklentinin türü konusunda dikkatli olmalısınız. Bazıları sitenize zarar verebilecek bir virüs veya kötü amaçlı yazılım içerebilir. Bu türden bir kullanımdan kurtulmak için, sorunlarınızı çözmek için her zaman WordPress Teknik Destek ekibine başvurabilirsiniz  .

WordPress Eklentileri İle Ne Yapılabilir?

 • Eklentiyle bilgi tabanı eklentisini kullanarak bir wiki sitesi oluşturabilirsiniz.
 • Bir kupon sitesi açablirsiniz.
 • WooCommerce eklentisini kullanarak bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz.
 • Job Manager eklentisini kullanarak WordPress ile bir iş kartı oluşturabilirsiniz.
 • Kendi podcast yani müzik yayın sitenizi açabilirsiniz.
 • WordPress’in en iyi dizin eklentisini kullanarak iş dizinini oluşturabilirsiniz.
 • Çok dilli web sitesi ve daha fazlasına sahip olabilirsiniz…

WordPress Eklentileri nasıl çalışır?

WordPress eklentileri API’sı, geliştiricilerin mevcut işlevlerde herhangi bir değişiklik yapabildiği veya yeni bir işlev ekleyebildiği filtreler ve sağlam bir kanca seti sunar. Ancak, WordPress, geliştiricilerin veritabanındaki verileri depolamak için WordPress taksonomilerini, içerik türlerini ve kullanıcının farklı içerik türlerini depolamasına izin veren özel alanları kullanmasına olanak tanır. Sitenize yüklenen eklenti veritabanınıza kaydedilir ve istediğiniz anda kolayca etkinleştirip devre dışı bırakabilirsiniz.

Ziyaretin her birinde, WordPress veritabanına bağlanır ve çekirdek yazılımı yükler. Ve sonunda, aktif eklentileri yükler. Tüm kod sunucunuzda işlenir ve ardından kullanıcının tarayıcısına gönderilir.

WordPress Eklentisi Yükleme Yöntemleri

a) Arama kullanarak bir WordPress eklentisinin kurulması

 •  WordPress eklentisini kurmanın en kolay yoludur . Her şeyden önce, WordPress yönetici alanınıza gidin ve Eklentiler »Yeni Ekle’ye tıklayın .
 • İkinci adımda eklentiyi, listeyi görebildiğinizden daha sonra eklentinin adını yazarak bulun.
 • Sizin için en uygun olan ve şimdi yükle düğmesine bastıktan sonra herhangi bir eklentiyi seçebilirsiniz.
 • WordPress eklentiyi indirip kuracak ve en sonunda eklentinizi etkinleştirmek için bir bağlantı içeren bir mesaj göreceksiniz. Siz etkinleştirene kadar bir WordPress eklentisinin çalışmayacağını unutmayın. WordPress web sitenizde eklentiyi etkinleştirmek için etkinleştirme eklentisi bağlantısına tıklayın.

b) FTP kullanarak bir eklenti kurulması

 • Her şeyden önce eklentinin kaynak dosyasını indirin ve bir zip dosyası olacaktır. Ve sonra zip dosyasını bilgisayarınıza çıkarın.    
 • Eklenti zip dosyasının ayıklanması, aynı ada sahip yeni bir klasör oluşturacak ve FTP istemcisini kullanarak web sitenize manuel olarak yüklemeniz gerekir .
 • FTP yöneticisini kullanarak ana makinenize erişin.
 • Bilgisayarınızda FTP istemcisini açın ve web sitenize bağlandıktan sonra web sunucunuz tarafından sağlanan giriş bilgilerini kullanarak bağlantı kurun.
 • / Wp-content / plugins / kullanarak yollara erişin
 • Zip dosyasından çıkardığınız klasörü web sunucunuzdaki / wp-content / plugins / klasörüne yükleyin. Dosyaları yükledikten sonra sadece WordPress yönetici alanını ziyaret edin ve yönetici menüsünde Eklentiler bağlantısını tıklayın.
 • Eklentinin başarıyla yüklendiğini göreceksiniz. Sonunda, eklentinin altındaki Etkinleştir bağlantısını tıklamanız gerekiyor.

c) WordPress Admin Plugin Upload’u kullanarak bir eklenti kurun

 • Her şeyden önce, eklentiyi kaynaktan indirin ve bir zip dosyası olacaktır.
 • Bir sonraki adımda WordPress yönetici alanına gidin ve Eklentileri ziyaret edin »Yeni eklenti yükle .
 • sayfanın üst kısmındaki Upload Plugin düğmesine tıklayın.
 • Bu eklenti yükleme sayfasına getirecektir. Dosya seç düğmesine tıklayın ve daha önce bilgisayarınıza indirdiğiniz eklenti dosyasını seçin.
 • Dosya seçiminden sonra şimdi yükle düğmesine tıklayın.
 • WordPress şimdi bu eklenti dosyasını bilgisayarınızdan yükleyecek ve ayrıca yükleyecektir. Kurulumdan sonra bir eklentiniz yüklendi mesajını göreceksiniz.

WordPress İçin En İyi Seo Eklentisi

1. All in One Seo

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti, web sitenizi optimize etmek için ihtiyacınız olan her şeyin tam bir paketini sunar. Bu eklentinin en etkileyici yönü, bir çok görevle görevlendirilmiş olsa da, bunlardan hiçbirinin altında performans göstermemesidir. Karmaşık içerik analizi yapar, kötü botları ve düzenlemeleri de engeller.

All in One SEO eklentisinin kapsadığı her şeyle, web sitenizde iyileştirme beklemenize izin verilir. Üstünde 500’den fazla incelemeye sahip olan eklenti, 4.5 / 5’lik bir derecelendirme de taşıyor. Gelişmiş seçenekleri, geliştiriciler için en iyi eklentiyi kullanımını sunar. Ayrıca, daha gelişmiş olan Pro sürümüne yükseltme seçeneğiniz de vardır.

Bu eklenti ise, 2007’de piyasaya sürüldü. Bu eklenti Seo ayarlamaları için Web sitesi sahiplerine kullanımı kolay bir çözüm sunuyor. Bir girdiyi doğru alanda okuyabiliyorsanız, bunu kolayca kullanabiliyorsanız, bu eklentiyi kullanmak için herhangi bir deneyime ihtiyacınız yoktur.

All in One SEO Paketinin Özellikleri

 • Arama motoru sıralamasında olumsuz etkileri olabilecek yinelenen içeriklerden kaçınmaya yardımcı olur.
 • Otomatik olarak META etiketlerinin oluşturulması ve herhangi bir ayarın geçersiz kılınması .
 • Tüm arama motorları için başlıkların otomatik optimizasyonu.
 • Google analizleri bir XML site haritasını destekler.
 • XML site haritası desteği sağlar.
 • WooCommerce’in ücretsiz entegrasyonu .
 • Özel posta türleri ve kolay google analytics entegrasyonunu destekler.

2. Broken Link Checker

Sitenizde çok fazla alakasız ve konu içermeyen linkler zararlı: Bu yüzden Broken Link Checker’a ihtiyacınız var. Bu eklenti, web sitenizde bulunan tüm bağlantıları kontrol ederek kırık olanları işaret ediyor. Bu eklenti, hemen çıkma oranını düşürmek ve web sitenize gelen ziyaretçilerin kalma süresini arttırmak için harika bir şekilde size yardımcı olacaktır: Bu eklenti, iyi bir web sitesi sıralamasının ayrı ve güzel bir bileşenidir.

Ayrıca, Broken Link Checker  blogunuzun yönetiminde yardımcı olur. Bu çok kullanılan bir eklentidir ve SEO için ücretsiz WordPress eklentisidir. WordPress web sitelerinizdeki kırık bağlantıyı bulmanızı sağlar ve bu linkleri herhangi bir yazı düzenlemesi olmadan da düzeltebilirsiniz.

Broken Link Checker’ın Temel Özellikleri

 • Sayfalarda, yayınlarda, yorumlarda , blog kayıtlarında ve özel alanlardaki bağlantıları izleyebilir .
 • Arama motorlarının kırık bağlantılardan korunma seçeneği.
 • Çalışmayan bağlantıyı algılar.
 • Kırık bağlantıya, yazılarınızda farklı bir görünüm verme seçeneği sunar.
 • Kontrol paneli veya e-posta yoluyla sizi bilgilendirir.
 • Son derece yapılandırılabilir.

3. Yoast WordPress SEO

Yoast SEO eklentisi şu ana kadar WordPress için en popüler SEO eklentisidir. Yaklaşık, o 4.7 / 5 bir kullanım derecesi vardır: performans hakkında çok şey söyleyen bir şey. Yoast SEO’nun yaptığı, içeriğinizi tarayarak, yani makalelerin optimize edilmiş olup olmadığına dair size geri bildirim vermektir.

Ek olarak, bu eklenti makalelerinizi nasıl geliştireceğinize dair öneriler de sunar. Bu yapıldıktan sonra, yani ayarlamalardan sonra artık geliştirilmiş bir web siteniz olacak.

Uygulamaya gelince kolay ve anlaşılır bir şekilde bu eklentiyi kesinlikle beğeneceksiniz. Eklentilerin makalelerinizi taramak için kullanacağı bir odak anahtar sözcüğü seçmek kadar kolaydır ve bundan sonra optimizasyon için öneriler sunar. Yoast’a neden ihtiyaç duyduğunun diğer sebebi, ücretsiz olduğu için!

Ayrıca, site içeriğiniz üzerinde size esneklik kazandıran bir ton verir, başlığı, meta açıklamayı vb. Ayarlamanıza olanak sağlar. Site haritası oluşturup bazı temel şemaları eklemenin kolay bir yolunu sunar. Sitenizi iyileştirerek sitenizi geliştirmek ve daha iyi içerikler yaratarak bu eklentiyi kullanmak en iyisidir.

Yoast SEO’nun Temel Özellikleri

 • Teknik WordPress Arama Motoru Optimizasyonu ve sayfa analiz aracı.
 • XML site haritaları işlevselliği ve tamamen çoklu site uyumludur.
 • Google arama sonuçlarında gösteren sayfaları kontrol etmek.
 • Yoast SEO’nun snippet önizlemesini kullanarak daha iyi içerik yazabilirsiniz.
 • Bu tüm odak anahtar meta açıklamalar, post başlığı ve görüntüler dahil yerinde olduğundan emin olmak için yardımcı olur Sayfa Analizi özelliği vardır.

4. SEO Ultimate

SEO Ultimate esnekliği sağlar. Verileri farklı kaynaklardan ithal ve ihraç edebilir. Kullanımı çok kolay ve basittir. Ayrıca, bu eklenti SEO zengin snippet’lerine sahip ve birçok dilde de hizmet sunumu mevcuttur.

Temel Özellikler

 • Web sitelerinizde 404 hatasını izleyebiliyorsunuz.
 • Bir meta açıklama editörü ve açık grafik entegratörü vardır.
 • Sosyal medya optimizasyonu, gönderileriniz için otomatik olarak grafikler oluşturup açar.
 • Sayfalarınızın başlık etiketlerinin düzenlenmesinde yardımcı olan başlık etiketi yeniden yazma, diğerleri arasında gönderiler gibi çeşitli olanaklar sunar.

5. AMP Eklentisi

AMP, otomatik olarak wordpress sitenize hızlandırılmış mobil sayfalar işlevselliği ekler. Siteyi mobil kullanıcılara daha esnek hale getirir. Gelişmiş woocommerce desteği ve çeşitli destek seçenekleride vardır.

AMP ile, sitenizin tüm yayınları, yayınlarınızın URL’lerinin sonuna / amp / ekleyerek ulaşabileceğiniz AMP uyumlu site ve konu sürümlere sahip olacaktır. Örneğin, posta adresinizin http://example.com/2018/01/01/amp-on/ olması durumunda , AMP sürümüne http://example.com/2018/01/01/ adresinden erişebilirsiniz. amp / amp / amp / . 
Ve eğer güzel permalinkler etkin değilse amp = 1, yani http://example.com/? p = 123 & Sons = 1 şeklinde görünecektir.

AMP’nin Temel Özellikleri

 • Sayfaları ve konuları destekler.
 • Sınırsız renk şeması mevcuttur ve aktif geliştirme seçeneği sunar.
 • WooCommerce entegrasyonu ve kodlama bilgisi gerekli değildir.
 • Özel AMP editörü, farklı türde bir içerik eklemenize izin verir ve sınırsız renk düzenine sahiptir.

6. Redirection

Redirection WordPress SEO eklentisi, 404 hataları ve web sitenizin gevşek uçlarının sıkışıklığını izlemenize yardımcı olur. Bu sayfaları daha önceki bir web sitesinden taşıdığınızda yararlıdır. Ayrıca, WordPress tabanlı ve Apache tabanlı yönlendirme destekler.

Yönlendirme Özellikleri

 • Kullanımı ücretsizdir.
 • Birçok dilde destek mevcut.
 • Apache ve Nginx için destekliyor.
 • Tamamen yerelleştirilmiştir ve tüm URL’lerinizi yönlendirebilirsiniz.

7. Remove Query Strings From Static Resources

Remove Query Strings From Static Resources eklentisi, sorgu dizelerini kaldırmak için en kolay çözümdür. PageSpeed, Pingdom, YSlow ve Pingdom gibi hizmetlerde hız puanlarınızı artırmak için, sorgu dizelerini CSS gibi statik kaynaklardan ve HTML <head> öğesinin iç kısmındaki javascript dosyalarından kaldırır.

Temel Özellikler

 • Linux sunucuları için kullanılır.
 • Sayfa hızı vb. Gibi servislerin hız puanlarını geliştirir.

8. SEO BY SQUIRRLY

Kendinizi bir SEO uzmanı olarak görmüyor musunuz? Bu eklenti özellikle sizin için var. SEO by Squirly, SEO’da biraz kayıp hissettiğinizde her zaman çalıştırabileceğiniz bir eklentidir. Sıralamanızla sizin için çalışacak içerik yazma konusunda size yardımcı olmak için harika bir iş çıkarır, bu yüzden okunabilir içerik oluşturmanıza yardımcı olur: web sitenizin okunabilirlik için ödüllendirildiğini unutmayın.

SEO Squirly ayrıca anahtar kelime tabanlı başlıkları yazmak için fikirler sunar. Eklenti ekstra bir mil yapar ve web sitenizin haftalık olarak nasıl çalıştığını denetler. SEO Squirly bile görsel teşvikleri vermek için daha ileriye gider: Kullanıcı deneyimini geliştirmek için ne kadar gerekli olduklarını biliyorsunuz. Eklentinin işini ne kadar iyi yaptığını göstermek için 4,5 / 5 dereceye sahiptir.

Ayrıca, içeriğinizi optimize etmeye geldiğinde harika bir eklentidir. Anahtar kelimelerin başlık ve içerikte kullanılıp kullanılmadığını kontrol eder. Ve ilham kutusu aracılığıyla sosyal zeka sağlar.

SEO BY SQUIRRLY Temel Özellikler

 • Sitenizin XML site haritasını oluşturur.
 • Gelişiminizi haftalık olarak izler.
 • Temel olarak içerik pazarlama stratejisini izler.
 • Sitenizin google’a nasıl bakacağını kontrol eder.
 • Doğru bir şey yaptığınızda ışık yeşile döner.

9. Rankie

Rankie, kaçırmayı göze alamayacağınız bir eklentidir. Web sitenizin pozisyonu hakkında daha sık bilgi sahibi olursanız, bunun harika olacağını düşünüyor musunuz? Rankie bu iş için mükemmel olacak. Ayrıca, Rankie’nin yaptığı şey, WordPress web sitenizin Google’daki sıralamasını takip etmektir: ve bunu günlük olarak yapar. Bu eklentinin ürettiği sonuçlar doğrudan at ağzından duyma bilgiler gibi değildir.

Dahası, Google için metrikleri kullanan bir araştırma aracı kullanması sayesinde. Anahtar kelimelerin sıralamasının eğilimlerini bilmek önemlidir. Rankie, size yıllık raporlar sunarak yıllık ve aylık anahtar kelime sıralamasında sizi güncel tutar. Ancak, eklenti sadece Premium’da gelir. Yine de, 4.55 / 5 olan derecelendirme size bu eklenti için verilecek her kuruşun değerinde olduğunu söylüyor.

10. SEOPressor

Eğer bir WordPress kullanıcısıysanız, kullanıcılar arasında en popüler eklenti olduğundan SEOPressor’a aşina olmalısınız . Eklenti, konuya dayalı sıralamanın değişimlerini takip etmeye odaklanmıştır. Bu eklentinin özellikleri sizi büyüleyecek.

Web sitenizi SEO dostu hale getirmeyi, LSI anahtar kelimelerinin kullanımını nasıl geliştirebileceğinize dair tavsiyelerde bulunmayı, botların sitenizden nasıl geçtikleri konusunda sınırsız kontrol sağlamanızı, web siteniz için bir optimizasyon kontrolünü çalıştırmanızı, anahtar kelimelerin kullanımı konusunda sizi uyarmanızı içerir. ve web sitenizin okunabilirlik puanını verir.

Konumuz burada bitiyor arkadaşlar biz webmaster rehberi olarak size en yarayışlı ve size etki sağlayabilecek en iyi 10 WordPress Seo Eklentisi ve özelliklerini sunduk. Umarım bu konumuzu okumaktan keyif almışssınızdır. Her konuda da belirttiğim üzere amacımız blog açmak isteyen ve blog açan kişilere yardım sağlayarak onların bazı kimseler gibi blog açarken yaptığı hatalardan kurtulmalarını sağlamak olacaktır. Biz webmaster rehberi ailesi olarak her daim siz blog sever kişilere elimizden geldiğimizce yardım edeceğiz bir sonraki konumuzda görüşmek üzere…

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × five =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin