Blog Rehberi

Neden Blog Yazmalıyım? İşte Size Blog Yazmak İçin 10 Neden

Neden blog yazmalıyım? Acaba nedir bu blog? Neden blog açmalıyım? Blog açmak neden bu kadar gerekli bir sebep oldu? İnanın arkadaşlar bu soruları kendime kaç defa sorduğumu anlatamam ama şimdi buradayım. Edindiğim bilgiler ve deneyimler sayesinde kendime ait bir blog açmaya karar verdim. Beni zaten bu konuya iten de blog açma fikri idi. Bende sizin gibi bir şey bilmiyordum ama sonuçta bir şeyler öğrendim ve öğrendiğim bilgi ve deneyimleri size aktarmak istedim. Neyse şimdi konumuza dönelim arkadaşlar.

Ayrıca Belirtmek İsterim Henüz Bir İnternet Siteniz Yok İse: Site Nasıl Kurulur: Adım Adım İnternet Sitesi Kurmak adlı blog yazımızı okumanızı öneririm.

Bu günlerde, bir tür blog sitesine adım atmadan geçmemeniz mümkün değil. Çünkü her yer çeşitli bloglar ile dolu.

Peki Neden bu kadar çok  blog var?

Daha da önemlisi: Her gün 100.000 den fazla blog neden açılıyor?

Aslında bir çok insan blog açmak ve blog yazmak istiyor,nedenli veya nedensiz insanlar sanırım bu fikri çok benimsemişler. Şimdi ben size insanların kafasındaki soruların yanıtlarını bulması için 10 neden göstereceğim.

Neden Blog Yazmalıyım? İşte Size Blog Yazmak İçin 10 Neden Listem

1. Neden Blog Yazmalıyım? Çünkü Her Gün Sayısız Yeni Şey Öğreniyorsunuz

Blog yazmaya başladığınızda, yalnızca tutku duyduğunuz şeyler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanın yanı sıra, diğer serbest işleri de kabul ettiğinizde, başka pek çok şey hakkında da bilgi edineceksiniz.

Ben kendim olarak Blog yazmaya başladığımdan beri, ailemdeki odadaki en zeki kişi oldum. Çünkü bir şeyler için çabalıyorum ve her gün yeni bir bilgi öğrenerek kendi gelişimime katkı sağlıyorum. Bu senin veya bir başkası açısından güzel bir şey olabilir.

2. Neden Blog Yazmalıyım? Çünkü Blog Yazmak Başka Şekillerde Düşünmenizi Sağlar

Fikirlerin çeşitliliğini öğrenmek ve onlara eleştirel bir şekilde odaklanmak, okulda öğrendiğiniz bir şey değildir.

Bu düşünme tarzı sadece blog yazmanın ve okuyup araştırabilmenin size öğretebileceği bir beceridir. Ele aldığınız konuların daha derinlerine inmenize yardımcı olur. Size sahip olduğunuzdan daha fazla bilgi edinmeye zorlar ve bu süreçte daha akıllı, daha açık bir düşünür olursunuz.

3. Neden Blog Yazmalıyım? Çünkü Blog Yazarak İnanılmaz Bir Yazar Olabilirsiniz

Blog yazmak için bir yazar olmanıza gerek yokken, bu durum sizi bir yazar haline getirecek. Önemsediğin bir şey hakkında yazarken kelimeler ne kadar kolay akıyor değil mi?

Blog yazmak açısından En iyi kısmı nedir?

Blog yazmak düşüncenizin en iyi kısmı ise standart yazım ve dil bilgisinin ötesinde herhangi bir spesifik tasarım veya akış izlemeniz gerekmez. Yani blog yazmak için kısaca standart dil bilgisi sizin için yeterli olacaktır.

Ayrıca blog yazarak yeni beceriler alacaksınız ve bu süreçte, blog yazmadığınız standart halinizden daha hızlı ve daha iyi bir yazar olacaksınız.

4. Neden Blog Yazmalıyım? Çünkü Bir Açıdan Blog Yazmak Kişisel Saygınızı ve Güveninizi Artırır

Yazılarınızı yazmaya ve blogunuzda paylaşmaya başladığınızda, insanların onları okuduğunu fark edeceksiniz. İnsanlar işinize iltifat edecek ve tavsiye için size akın edecektir.

Aniden kendin hakkında daha iyi hissebilirsin. Çükü kendinizi değerli ve kendinden emin hissediyorsunuz. Sen de yazdıklarını paylaşmalısın çünkü insanlar yazdıklarını okumak ister. Tabi bu dünyanın en büyük duygularından biri.

5. Blog Yazmak Sizi Yeni Şeyler Denemeye İtiyor

Blog yazmak için belki de bir Facebook sayfası oluşturmanıza hiç gerek yoktu ya da belki de Twitter her zaman sizin için bir gizemli alan olmuştur. Başka bir notta, belki de her zaman kendi yazılarınızı yazma konusunda tereddüt ettiniz çünkü insanların fikirlerinizi beğenmeyeceğini düşünüyorsunuz. Bir blog açarak, tüm bunları başarılı bir hale getirebilirsiniz

Diğer bir husus ise bazı unsurlar sizi yeni bir ortama taşıyacak, ancak web tasarımı ve SEO gibi yeni şeyler hakkında bilgi edinmenizi sağlayacak. Ayaklarınızın tozuyla bu işe giriş yaptığınızda, bunu denediğine sevineceksin.

6. Blog Yazarak Kendinize Bir Kitle Yaratacaksınız

Bir grup ya da bir opera şarkıcısı gibi, sizden önce oturmuş, her kelimenizi asan, mecazi bir insan kalabalığına sahip olacaksınız. Ayrıca kendi saygın kitleniz olması her açıdan sizi üstün kılabilir. Bu kitle yanlış veya doğrularınızı size belirterek görüşlerini öne sürerek sizinde gelişiminize katkıda bulunabilir

Aslında herkes bu örnekteki gibi böyle bir izleyici kitlesine sahip olmak istiyor ve bu size blog yazmak için tecrübe kazandırıyor.

7. Blog Yazarak Belkide Bir İdol Olup Başkalarına İlham Vereceksiniz

Blogunuz sizi neyin motive ettiğini paylaşmanıza izin verir, ancak aynı zamanda seçtiğiniz konuyla ilgili herhangi bir konuda tavsiyede bulunmanıza da olanak tanır.

İlk başta bunu bilmiyor olabilirsiniz, ama yakında insanlar size bir şeyler yapmaya ilham verdikleri ve sonuç olarak hayatlarını daha iyi hale getirdikleri hikayeleriyle size gelmeye başlayacaklardır.

8. Blog Yazarak Yazdığınız Konunuzda Güvenilirlik Kazanabilirsiniz

Siz daha fazla yazdıkça, aniden yazdığınız alanınızda uzman olabilirsiniz. Yazı yazarken,bulduğunuz kaynaklarınızı belirterek, bilgilerinizi bulduğunuz yerlere bağlantı kurup ve ne hakkında konuştuğunuzu bildiğini kanıtlayabilirsiniz.

Bir başka deyişle blog yazmak, sizin eşyalarınızı tanıdığınız kelimeyi yayan, güvenilirliğinizi ve güveninize güven katar.

9. Neden Blog Yazmalıyım? Çünkü Blog Yazmak Size Ek İş İmkanı Sunabilir

Bir yazar olarak ticaret yapmasanız bile, blogunuzdaki diğer çalışmalarınızı ve resim, müzik yazımı, çizim ve hoşunuza giden diğer şeyler gibi hobilerinizi tanıtabilir.

Hatta para kazanmaya başlamak için kreasyonlarınızı siteden satabilirsiniz. Tabi ne yapacağınız size kalmış.

10. Neden Blog Yazmalıyım Derseniz Ayrıca Blog Yazarak Başkalarının Hatalardan Kaçınmasına Yardımcı Olabilirsiniz

Hepimiz hatalarımızdan ders aldığımızı söylüyoruz, ama neden sadece onlardan kaçınmıyoruz? Bence daha iyi bir fikir gibi geliyor.

Yaptığım gibi yapabilir ve yeni blog yazarlarına , blog açma kariyerlerinin başında onları her zaman inciten sinir bozucu hatalardan sakınmak için yardım edebilirsin.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

    1. teşekkür ederim hocam bizlerde sizler sayesinde gelişime ugruyoruz işte. zaten amacımız insanları bilgilendirmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × two =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin