Blog ve Para Rehberi

İkinci El Ürün Satarak Para Kazanmak

İkinci El Ürün Satmanın En Meşhur Yolları

İnsanoğlu satın almayı seviyor; sevdiklerine hediye almayı, biri eskimeden yenisini almayı, hoşuna gittikçe almayı seviyor. Giyim konusunda olsun, kullanılmayan eşyalar konusunda olsun pek atma taraftarı değiliz. Ülkece, kullanmadıklarımızı, atılmayacak kadar kullanılabilir düzeyde olan eşyalarımızı ihtiyacı olan insanlara vererek sahiplendirmeyi seviyoruz. Son dönemde ortaya çıkan internet siteleri kullanmadığınız eşyaları paraya çevirmeniz için size bir alternatif sunuyor. Hem eşyalarınızı değerlendirmek hem de paraya çevirip ek gelir elde etmek sizin elinizde. Hangi siteler size bu fırsatı sunuyor gelin hep beraber göz atalım.

İkinci El Ürün Satabileceğiniz Siteler

Sahibinden.com

İnsanlar arasında belki en çok bilinen özelliği konut alım satımı ve kiralamasının yapıldığı bir site olabilir. Sadece emlak konusunda değil, aynı zamanda araç alım satımı da yapılıyor. Artık modası geçmiş bir otomobiliniz, motosikletiniz varsa bu sitede görücüye çıkarabilirsiniz. İster aracınızı takas edin isterseniz paraya çevirin. Orası size kalmış.

Ev hanımları için de satış noktası görevi gören site, yaptığınız ürünler için size satış fırsatı sunuyor. Böylece aile ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

Letgo

Birkaç yıldır kullanıcı sayısını gittikçe artıran sitelerden biri Letgo. Kullanmadığınız, yenisi gelince papucu dama atılan kıyafetlerinizi , aksesuarlarınızı belirlediğiniz fiyatlara satabiliyorsunuz.

Sadece bunlarla kalmayıp, evinizin içinde gözünüze fazlalık gelen, eskimiş ürünleri de siteye yükleyerek alıcı bulabilirsiniz.

Kitap, oyuncak gibi aklınıza gelebilecek ve işe yarayacak her şeyi satmak için ideal bir site.

Gardrop

Özellikle kadınların son yıllarda tercih ettiği bir internet sitesi: Gardrop. İçine sığmadığınız ya da belinizden düşen bir pantolonunuz mu var? O zaman yükleyin gardrobunuza, satın gitsin. Öyle dolabınızda duracağına elinize para geçsin.

Tabi kullanmadığınız kıyafetlerle sınırlı kalmayıp aynı zamanda kullanmadığınız aksesurlarınız ve takılarınız için de alıcı bulabilirsiniz. Yenisini almak istediğiniz; ama atmaya kıyamadığınız bir ayakkabınız mı var? Onu da alıcıyla buluşturabilirsiniz.

Gardrobunuzda yer vereceğiniz diğer bir ürün de kitaplar olabilir. Kitaplar insanın arkadaşı; ama evinizde koyacak yer bulamıyorsanız, köşede sıkışıp kalacağına onları da satıp paraya çevirebilirsiniz.

Dolap

Dolap sitesi de hayatınızdan çıkarmak istediğiniz eşyalarınızın alıcı bulabileceği bir site. Alıp da hiç giymediğiniz ya da giydiniz; ama sıkıldınız mı? Eğer hala iş görür diyorsanız siteye yüklemeniz yeterli. Burada da kıyafet dışında başka şeyler de satablirsiniz. Özellikle de artık giymediğiniz ayakkabılarınız, takmadığını aksesuarlarınız için alıcı bulabilirsiniz.

Sadece Bu Siteler mi?

Elbette sadece bu siteler değil. Hemen hemen herkesin üyeliğinin bulunduğu ve geniş bir kullanıcı hacmi olan internet sitesi Facebook üzerinden de ikinci el satışı yapabilirsiniz. Facebook’ta yer alan ikinci el satışı  yapan  gruplara üye olarak satış yapıp para kazanabilirsiniz. Ayrıca İnstagram da kullanmadığınız ürünleri satabilmeniz için iyi bir mecra. Açacağınız sayfanın takipçisine bağlı olarak satışınızı yapabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three − two =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin