Blog ve Para Rehberi

Google Adwords ile Para Kazanmak

Dünyadaki en çok kullanılan internet reklam servisiyle para kazanmak istiyorsanız kesinlikle doğru yere geldiniz. Ancak öncelikle belirtmek istiyorum ki eğer Google Adwords ile para kazanmak istiyorsanız kesinlikle bir miktar bütçeye ve reklamını yapacağınız bir ürüne ihtiyacınız vardır. Bu ürün bir internet sitesi, fiziksel bir ürün, e-kitap ya da farklı bir şey olabilir. Tek önemli olan satabileceğiniz ve size dönüşümlü olarak gelir sağlayabilecek bir şey olmasıdır. Eğer günün sonunda karlı çıkmak istiyorsanız kesinlikle doğru taktiklerle Google Adwords’e reklam çıkmanız gerekmektedir. Size bu yazıda birkaç taktiği ve izlemeniz gereken yolları en açık şekilde anlatmaya çalışacağız. Umarım sizin için yararlı bir yazı olur.

Google Adwords ile para kazanmak için ilk önceliğiniz ne için reklam vereceğinize karar vermek olacaktır. Yurtdışında birçok insan ürünlerini satmak için reklam vermektedir. Psikologlar, dişçiler, avukatlar ve daha fazlası ofislerini ve kendilerini tanıtmak için reklam veriyorlar. Hepsinin tek bir amacı var. Kısa vadede kar sağlamak! Eğer ne için reklam vereceğinize karar verdiyseniz şimdi sırada reklam metinlerini hazırlamak ve araştırmak olacaktır. Piyasayı her zaman araştırın. Sektördeki rakiplerinizin neler yaptıklarına bakın ve onlardan farklı bir şey yapmaya çalışın. Çünkü onların yaptıklarını uygularsanız hiçbir zaman başarılı olamazsınız. İnsanlar artık farklı şeyler görmek istiyorlar ve onlara o istedikleri şeyleri vermenin vakti geldi.

Google Adwords ile para kazanmak için altın kural doğru bütçeyi ayarlayabilmektir. Yanlış kelimelere ve arama hacimlerine binlerce lira harcayıp hiç dönüşüm alamayabilirsiniz. Bunun çözümü ancak ve ancak profesyonel kişilerden yardım almaktır. Çünkü profesyonel kişiler birçok kez denemiş ve birçok kez kaybetmiştir. Siz eğer onlara para bayılmak istemiyorsanız kendiniz deneyerek doğru kelimeleri bulmalısınız. Eğer doğru kelimeler ve doğru bütçeyle doğru zamanda reklam verirseniz kazanmamanız mümkün değildir. Eğer güneş gözlüklerini ya da mayoları kışın reklama girerseniz ne kadar kazanacağınızı tahmin edebilirsiniz. Bu tarz anahtar kelimeler kendi dönemlerinde çok pahalılaşmaktadır. Türkiye’de şu anda dolardan kaynaklı Google Adwords ile para kazanmak çok zorlaşmıştır.

Ancak hala daha piyasada çok uygun anahtar kelimeler çok güzel fiyatlarda yer almaktadır. Eğer onlarda birkaç çalışma başlatırsanız başarılı olmanız daha olasıdır. Google Adwords çoğunlukla hızlı bir şekilde dönüşüm yakalayıp kazanç elde etmeye çalışanların tercihidir. Buna ek olarak SEO faaliyetleri içinde gerekli olduğu birçok uzman tarafından söylenmektedir. SEO ile sitenizi ya da bloğunuzu yukarı çıkarmak istiyorsanız Google Adwords’e bir miktar bütçe ayırmanız yararlı olabilir. Ancak bu henüz kesin bir şey değildir. Google hiçbir yerde kesin bir şekilde açıklama yapmamıştır. Bu yüzden bu tarz söylemlere kesin bir şekilde inanmayın ancak denemekten de çekinmeyin. Her zaman doğrusunu öğrenmek için denemeyi unutmayın

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × two =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin