Blog ve Para Rehberi

Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Deklanşöre Basarak Para Kazanmak

 

Önceden pozları sayılı olduğu, lükse kaçan bir hobidir. Özel günlerin tanığı, muma üflerken evimize konuk… Tabi artık günümüzde elimizde gezdiriyoruz onu. Fotoğraf çekmek bazı insanlar için bir tutku. Kimi doğayı çekiyor, kimi insanı, kimisi de masum bir köpeği . Deklanşöre basıp anı yakalıyor. O anın içine kim bilir neler neler sığıyor. O fotoğrafın öncesini bilmiyorsun, sonrasını da… Ne çok hikaye barındırıyorlar içlerinde.

İşte o anı yakalayanlar o fotoğrafları çekerken bunları düşünüyor. Yolda yürürken bir kediyi çekmek, doğada bir kelebeği çekmek size göre bir hobi olabilir. Siz de böyle düşünüyorsanız, fotoğraf makinenizle aranızda inanılmaz bir bağ varsa bunu paraya dönüştürmek istemez misiniz? Elbette istersiniz değil mi? O zaman içinizdeki fotoğrafçıya kulak verin ve alın elinize makinenizi. Başlayın anı karelemeye. Elbette bu iş için kurslara gidip profesyonel yardım da alabilirsiniz. Derseniz ki yardıma gerek yok, ben kendime yeterim! O sizin bileceğiniz iş, buyurun sahneye.

Tutkunuzu Paraya Çevirmekten Kasıt…

Günümüzde birçok site var. İnternet alemi çok geniş. Buradaki sitelerde paylaşılan yazılara, içeriğe uygun fotoğraflar da ekleniyor. Bu durumda eklenen fotoğrafların telif hakkına dikkat etmek gerekiyor. Telif hakkı bulunan fotoğraflar kullanılamıyor. Bu durumda kullanılacak fotoğraf sayısını azaltıyor ve yeni fotoğraflara ihtiyaç doğuyor. Hal böyle olunca da birçok site, gazete daha önce paylaşılmamış fotoğraf arıyor. Bu durum yeni bir ekmek kapısı açıyor.  Böylece fotoğraflar paraya dönüşebiliyor. İşte burada iş size düşüyor. İlginç ve güzel olan her şeyden bir fotoğraf alın, gün gelir lazım olur,heybenizde saklayın. Tabiri caizse her telden çalmanız sizin yararınıza olacaktır. Şunu unutmayın, internet ortamı her ne kadar görsellikte zengin olsa da bir o kadar da görselliğe aç bir ortam.

Fotoğraflarınızı Bu Şekilde Satmak İstiyorsanız Ne Yapacaksınız?

Öncelikle kendinize iyi çekim yapan bir fotoğraf makinesi ayarlamanız lazım. İşi paraya dönüştüreceksiniz çektiğiniz fotoğrafların kaliteli olması gerekiyor. Çektiğiniz fotoğrafları düzenleyeceğiniz bir program da işinize yarayabilir.

Sıradaki portfolyo hazırlamak. Çektiğiniz fotoğraflarla küçük bir portfolyo hazırlayabilirsiniz. Bunları bu işi yapan yani stok foto sitelerine yüklüyorsunuz ve indirilmesini bekliyorsunuz. Tabi ilk başlarda çok cüzi miktarlar kazanabilirsiniz. Bu ilerleyen zamanlarda fotoğraflarınızın da bulunulma düzeyine bakılarak artacaktır. Ne kadar ilginç, diğerlerinden farklı fotoğraflarınız olursa o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Peki para kazanmaya başladınız devamında ne olacağını da merak ediyorsunuzdur umarım. Çünkü bundan sonrası da parayla ilgili. Belli bir miktardan sonra vergi de ödemeniz gerekiyor. Bu da göz önüne alınması gereken konulardan biri.

Evet insanoğlu para kazanmak isterse zevk aldığı işlerden de güzel paralar kazanabiliyor. Hem eğlenmek hem para kazanmak mümkün. Çağımızda internet oldukça büyük bir nimet. Bundan olabildiğince yararlanmak size kalmış.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × three =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin