Wordpress Tema Rehberi

En İyi Ücretsiz WordPress Blog Temaları 2019 | +5

Kuşkusuz, WordPress ile ilgili en iyi şeylerden biri, açık kaynak olması ve dolayısıyla ücretsiz kullanımıdır. Akıllı, becerikli bir site sahibinin benzersiz, işlevsel ve çekici bir site oluşturması gerekiyor ve kayıtlı bir alan adı ve bir hosting, bu da aylık toplam maliyetin yükselmesine neden oluyor.

Tabii ki, WordPress’in harika ve kullanışlı bir web sitesinin temeli olarak potansiyelini yakalayabilmesi için bir WordPress teması satın almanız gerekecek.

Son yıllarda temalar hakkında en çok konuşulanların çoğunun fiyatlarının artırıldığının olduğu doğrudur. Yeni başlayan birçok blogcu için ve deneyimli olanlar için de  şuan için fiyat önemli değil. Blogunuz yeterli gelir elde edene kadar, premium bir temanın giderini bir bakıma çıkarmak zor olabilir.

Ancak ayrılan site kurma bütçesine bakaraktan harika bir WordPress blogu oluşturmaya çalışıyorsanız, sizin için harika haberlerim var.  Size bu yazımda sunduğum bloglar için mükemmel olan pek çok harika WordPress temaları tamamen ücretsizdir.

Aşağıda, en iyi ücretsiz WordPress blog temaları listemizde 5 den fazla temayı sizler için bir araya getirdik. Kriterlerimiz basitti. Temaların temiz, içerik odaklı ve iyi kodlanmış olması gerekiyordu.
Blogunuza girdiğiniz niş alan ne olursa olsun, burada sizin için işe yarayan bir tema bulacağınızdan eminiz.

Cali

Cali WordPress teması hem güzel hem de ücretsizdir ve seyahatten modaya kadar her şey için harika bir blog ya da dergi web sitesi deneyimi sunar. İlk bakışta, Cali’nin daha küçük cihazlarda görüntülemek için duyarlı bir düzen sunduğunu unutmayın. Bu, yalnızca kullanıcı deneyiminizi iyileştirmekle kalmaz, arama motorlarındaki performansınızı yükseltir ve arama sonuçlarını potansiyel olarak artırır. Ayrıca, Cali, ziyaretçilerinizin daha rahat dolaşması için geniş fotoğrafçılık yerleri ve çok fazla beyaz alanı olan çarpıcı bir formata sahiptir. Cali ile birlikte çeşitli araç ve gereçler sunulmaktadır. Bunlar kenar çubuğu, üstbilgi ve altbilgi gibi alanlara yerleştirilebilir. Örneğin, yazar hakkında bilgisini içeren ve blogun tarihini açıklayan bir widget kutusu eklemek isteyebilirsiniz. Bu, büyük olasılıkla kenar çubuğunuza yerleştireceğiniz Hakkımda widget’ında mevcuttur. Belirli yayınları gösterme, küçük resimleri gizleme ve yazı yayınlama tarihlerini gizlemek ve yazarların bilgilerini saklamak için çeşitli seçenekleriniz temada vardır.

Seçenekler modülünde Cali, web sitenizin neye benzediğini ayarlamak için sayısız ayar sunar. Örneğin, logonuzdaki renklerle daha iyi eşleşmesi için renklerin etrafında değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, belirli yazı tiplerini ayarlayabilirsiniz, böylece kelimeleriniz daha çok markalaşmanıza benzeyecek ve görünecek. Cali WordPress temasına sosyal paylaşım seçenekleri de dahildir. Temanın, sosyal medya düğmelerinizi yerleştirmek için iki konumu vardır. Bunlardan biri logonuzun üstünde olduğundan, Facebook ve Twitter gibi yerlerde sizi takip etmeleri için insanlara seçenek sunabilirsiniz. Temanın bu kadar hoş olmasının bir başka nedeni de WooCommerce entegrasyonu. Bu eklenti blogunuzu otomatik olarak bir e-Ticaret web sitesine dönüştürür. Bu, ziyaretçilerinize ürün veya ürünler satmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Google Fonts, tipografinizi değiştirmenize yardımcı olur, Çeviriye hazır araçlar, tüm ziyaretçilerinizin makalelerinizde ne söylendiğini anlayabilmelerini sağlamak için seçenekler sunar. Pek çok insan, herhangi bir kodlama ile uğraşmak istemedikleri için mükemmel olan canlı özelleştirme özelliğini daha çok sever.

DEMO   İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Cenote

Cenote WordPress teması, hafif ve ücretsiz bir temaya göre epeyce çeşitli özellikler sunar. Kişisel bir blog veya hatta para kazanmayı planladığınız bir iş için bile kullanabileceğiniz temiz ve modern bir düzen ile ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Cenote temasının en iyi özelliklerinden birisi de bol miktarda beyaz alan ve standart renkler kullanmasıdır, böylece onu çok çeşitli çalışmalarınız için kullanmanızı sağlıyor. Mesela, bazı insanlar Cenote’den moda blogu açmak için yararlanmak istiyor. Diğer insanlar ise çeşitli seyahat, yemek ya da yaşam tarzı bloglarında kullanmak istiyorlar. Her şey planlarınızın ne olduğuna bağlı, ancak Cenote WordPress teması bu değişiklikleri yapmak için esnek ve zengin özelliklere sahiptir. Tema, tek bir tıklatmayla yükleme düğmesinin yanı sıra, marka ve logonuzu eşleştirmek için birincil renk seçenekleriyle uyumlu bir seçenek sunar. Dört widget alanı, kenar çubuklarının yanı sıra üstbilgi veya altbilgiye de çeşitli widgetler yerleştirilebilir.

Ayrıca Cenote WordPress temasının duyarlı bir tasarıma sahip olduğunu göreceksiniz, böylece tüm ziyaretçileriniz için siteniz çeşitli mobil platformlara uyum sağlamış olacaktır.  Özellikle yapışkan menü harikadır, böylece ziyaretçileriniz her zaman gözlerinin önünde çoklu seçenekler sunan bu özelliği daha çok sevecekler. Heyecanlanacak bir diğer öğe de sosyal medya konulabilmesi seçeneğidir. İnsanların sosyal medya sayfalarınızı beğenmesi için çeşitli paylaşım düğmelerini kullanarak Facebook, Pinterest, Instagram ve diğer simgelerden sizinle bağlantı kurmasını sağlayın. Dahasıda var, Cenote teması özel bir CSS düzenleme seçeneğine sahiptir. Size önerim demo içeriği yükleyerek tasarımınıza başlamak iyi bir seçenektir, ancak daha gelişmiş kodlayıcılar özel genelde CSS kodlama seçeneğini kullanmaktadırlar.

DEMO   İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Type

DesignLab tarafından oluşturulan Type, profesyonel bir blog, e-ticaret sitesi veya dergi tarzı bir site için temel oluşturabilecek muhteşem ve etkileyici bir temadır. Ama tabi ki Seçim senin.

Type temasıyla, kendi görünümünüzü ve düzeninizi oluşturmak için çeşitli öğeleri kullanabilir ve çeşitli tasarımlar oluşturabilirsiniz. Type teması, dört farklı başlık stilinin yanı sıra üç farklı düzen stilini içerir. Kenar çubuğu konumunuzu seçebilir, kolayca özel bir logo oluşturabilir, benzersiz bir başlık görüntüsü oluşturabilir ve çeşitli yerlere konumlandırabilirsiniz.

Eğer blogunuza e-ticaret işlevselliği kazandırmak istiyorsanız, Type, WooCommerce eklentisiyle temel entegrasyon sağlayarak kolaylıkla bunu yapmanıza olanak sağlar.

Ayrıca Type, kullanılabilir bir canlı önizleme ile basitleştirilmiş bir özelleştirme işlemi sunar, böylece yeni stillerinizi sonlandırmadan önce değişikliklerinizi görsel olarak kontrol edebilirsiniz. Göz alıcı bir vurgu rengi seçebilir, yeni bir logo dosyası yükleyebilir ve yazı tipi tercihlerinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Dahası, Type’ın duyarlı bir tasarım yaklaşımına dayandığını, blogunuzu her türlü cihazda mobil kullanıcılara dostu hale getirdiğini ve izleyicilerinize üstün bir kullanıcı deneyimi sağladığını göreceksiniz.

Type teması Firefox, Internet Explorer (v. 11 ve üstü), Chrome ve Safari de dahil olmak üzere mevcut tüm tarayıcılarda güzel görüntüler sunmaktadır. Tema ayrıca .pot dil dosyaları ile birlikte gelir ve daha genel bir ziyaretçi kitlesini hedefliyorsanız kolayca diğer dillere çevrilebilirsiniz.

DEMO   İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Blog Way

Minimalist bir yaklaşım Blog Way’i bir çok niş blogları için geniş ve esnek bir tema haline getirir. Özellikle antrenörler, danışmanlar, serbest çalışanlar ve sanatçılar gibi kişisel markalara dayalı bloglar için çok uygundur.

Profesyonel bir tavırla temiz ve düzenli bir görünüm sunan Blog Way, çeşitli şekillerde özelleştirilebilir. Blogunuzun renk şemasına gelince sınırsız seçeneklerin tadını çıkaracaksınız. Widget’lar, diğer sosyal medya sitelerinde, diğer şeylerin yanı sıra okuyucularınızı tüm profillerinize yönlendirmenize yardımcı olur.

Tema, yazılarınızdaki ve sayfalarınızda yorum yapılması için çeşitli yorum yapma seçeneği sağlar. Bu, kendi kitlesini oluşturmak ve kullanıcılar arasındaki konuşmaları teşvik etmek isteyen blogcular için harika bir yaklaşımdır. Ayrıca sayfalama seçenekleri, tam genişlikte bir düzen, isteğe bağlı sol ve sağ kenar çubukları ve bir yazıyı listenizin başında tutmak için “yapışkan” olarak getirme seçeneği sunar.

Blog Way teması, yazarlar, serbest çalışanlar, antrenörler ve danışmanlar için mükemmel bir seçenektir. Temel olarak, bu tema markası doğası gereği kişisel olan veya kendilerini blog’un arkasındaki beyinler olarak vurgulamak isteyen herkes için idealdir.

Blog Way, mobil cihazlar kullanan ziyaretçiler için duyarlı bir deneyim sunmanın yanı sıra, özel bir menü oluşturma ve özelleştirme olanağı sunar. Daha fazlası için hazır olduğunuzda, Themeforest’tan satın alınabilecek bir Pro sürümü de vardır. Pro sürümü özel Google fontları, site altbilgisini özelleştirme yeteneği ve ek düzen seçenekleri sunar.

DEMO   İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Olsen Light

Anastis Sourgoutsidis tarafından geliştirilen Olsen Light, WordPress temasının net ve nişastalı beyaz bir gömleğe benzemektedir. Tamamen blog dostu olan Olsen Light, ziyaretçilerinizin gözünü içeriğinize çeken, geniş, temiz ve görsel olarak çarpıcı etki sağlar.

Bu tema yeni ve geliştirilmiş WordPress Özelleştiricisi ile basit bir özelleştirme sunar. Özelleştirici seçenekleriyle logoları, site faviconunu yükleyebilir, sayfalama stillerini özelleştirebilir ve yapılandırabilirsiniz. İsterseniz, görsel olarak çarpıcı bir görüntü ekleyerek bunu ön sayfanıza da uygulayabilirsiniz.

Tema, Google Analytics hesabınızla bağlantıyı nispeten basit bir işlem haline getiriyor. Ek olarak, Olsen Light üç özel widget sunar: “yazar hakkında” bir profil kutusu, bir sosyal simgeler kutusu ve en son yayınlarınızın görüntüsünü özelleştirmek için bir widget sunar.

Ek bir eklentiye gerek kalmadan, yazılarınızın ve sayfalarınızın sosyal paylaşım seçeneklerini doğrudan temadan yapılandırabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, bu seçeneğin avantajlarından yararlanmak için bir eklentiye ihtiyaç duyduğunuz takdirde Instagram profilinizi ekleyerek kendinize çeşitli yöntemlerle blogunuza katkı sağlayabilirsiniz.

Tema çeştili dillere uygun çeviri seçeneğide sunar. Şablonlarınız için her dosyadaki ayrı metin dizelerini çevirmek yerine, sadece tek bir dosyayı düzenleyebilir ve bunu kısaca yapabilirsiniz.

WooCommerce desteği, on bir ek düzen seçeneği, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla yazı tipi desteği, genişletilmiş renk özelleştirme seçenekleri ve daha fazlası dahil olmak üzere ek özelliklere sahip olmak isterseniz premium sürümü satın alabilirsiniz.

DEMO   İNDİRMEK İÇİN TIKLA

 

EĞER PROFESYONEL BİR TEMA SATIN ALMAK İSTERSENİZ ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIP GİTMENİZ YETERLİDİR.

TEMA SATIN AL
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × four =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin