Blog Rehberi

En İyi Hosting Firmaları Nelerdir? Yerli Ve Yabancı Hosting Tavsiyeleri

Hosting firmaları, farklı hosting hizmetlerini hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine sunan firmalardır. İnternet üzerinde varlık göstermek isteyenlerin site kurma aşamalarının en önemli noktalarının başında hosting satın almak gelir. İhtiyaç belirlemelerinin gerçekleştirilmesinin ardından, sitenin sorunsuz bir şekilde işleyebilmesi için hosting seçiminin doğru şekilde yapılması zorunlu olduğu gibi aynı zamanda firmanın da doğru seçilmesi önem taşır. Her zaman en iyi hosting firmaları ile çalışmak, internet üzerinde aktif olarak varlık gösteren sitelerin çok iyi seviyede olmalarını sağlamaya yöneliktir. Tamamen başarılı sonuçlara ulaşmak isteyenler için en iyi hosting firmaları ile çalışmak fark yaratacak unsurlar arasında bulunur. İnternet siteleri, farklı kullanıcı kitlesini yakalamak üzerine kurulu olduklarından dolayı seçilecek olan hostingin de sorun yaşanmadan sürekli olarak çalışmaya devam etmesi önem taşır.

Not: Henüz Hosting Nedir Hakkında Bilginiz Yok İse Size: Hosting Nedir? adlı rehberimizi okumanızı öneririm.

En iyi hosting firmalarında web sitelerini barındırmak, yaşanabilecek olan sorunların önüne geçmede etkili olur. Her zaman kaliteli çözüm önerilerini sunuyor olmaları ve bununla birlikte tam anlamıyla beklentileri cevaplamaları hosting firmalarını en iyiler klasmanında değerlendirebilmede etkilidir. İnternet sitelerinin performansı açısından doğru etkiye sahip olarak ön plana çıkan hosting hizmetleri, en iyi hosting firmaları tercih edilerek satın alındığında geri dönüşlerinin de uzun vadeli olarak ne derecede fark yarattığının fark edilebilmesi mümkün olur. Hazır olarak sunulan hosting paketlerinden başlayarak, sunucu kiralamaya kadar olan geniş kapsamlı hizmet seçenekleri içerisinde hangi hizmet tercih edilirse edilsin hosting firmasını doğru seçmek, internet varlığını iyileştiren ve üst seviyeye taşıyan bir çözüm olur.

İnternet sitelerinin çok sayıda kullanıcıya ulaşırken, çökme veya kesintiler sonrasında belirli süre kapalı kalması imaj sarsıcı bir durumdur. Hangi kategoride olursa olsun, hem Google gözünde hem de kullanıcılar gözünde otorite sağlamak önemlidir. Günümüzde değişkenlik gösteren internet dünyası şartlarına uygun çözümleri sağlayabilen hosting firmaları ön plana çıkar. Kullanıcıların siteye giriş hızları ne kadar yüksek olursa o kadar başarılı bir site oluşturulmuş olur. Aynı şekilde siteyi kullanırken menüler arası geçişler veya resim yüklemeleri gibi işlemlerin barındırılan hosting sunucusu tarafından hızlı cevaplanması, kullanım deneyimini yüksek noktaya taşır. Bu noktada hem hosting hızı hem de kullanıcı performansı açısından maksimum seviyede internet sitelerinin oluşturulması mümkündür.

Rehberimize Tam Olarak Geçiş Yapmadan Önce Size Bir Tavsiye: Elinizde Hostinginiz Var İse Size; Blog Açmak: Blog Nasıl Açılır Adlı Konumuzu Tavsiye Edebilirim. Blog Açmak İsteyenler İçin Tam Bir Rehber.

Türk ve Yabancı En İyi Hosting Firmaları Rehberi

Turhost

Performans, bir hosting için en önemli kriterdir. Hosting rehberi ile en iyi sonuçları elde etmek isteyenler için Turhost, başarılı hosting firmalarından biri konumunda bulunur. Hosting sahibi olmak isteyenler için hem başlangıç aşamasında hem de ileri aşamada sağladıkları çözümler sayesinde oldukça kaliteli bir marka olmaları, internet sitesini güvenli şekilde internette hizmete açmak isteyenler için en önemli noktadır. Türkiye’nin önde gelen çok sayıda internet sitesi hosting seçimlerini Turhost’tan yana kullanıyor olmaları sayesinde gözle görülür somut referansları mevcuttur. Server lokasyonunun İstanbul olarak gözükmesi ve siteye ulaşımda verdiği hızlı sonuçlarla 2018 en iyi hosting firmaları listesine baş sıradan giriş yapmayı başardı. Fiyat ve performans açısından sağladıkları olanaklar gibi bunun yanı sıra destek hizmetleriyle de fark yaratırlar.

Güzel Hosting

Türkiye’de bulunan kullanıcılar için en iyi seçeneklerden biri Güzel Hosting‘dir. 2008 yılından itibaren sürdürdükleri başarılı operasyonlarla gelişimini sürdürmüş olmaları sayesinde kaliteli hosting firmaları konumunda yer alırlar. Hem Linux hem de Windows hosting seçeneklerinin yanı sıra Reseller hostingle de her kullanıcı için başarılı geri dönüşler alabilme olanakları bulunur. Web siteleri için hız, performans ve uptime olanaklarını en iyi çözümlerle beraberinde getiriyor olmaları Güzel Hosting‘in Türkiye’de çok sayıda müşterisi olmasını açıklayan en önemli ayrıntıların başında gelir. Hosting hizmetinde sunduğu olanaklarla beraber fark yaratmayı başarıyor olması Güzel Hosting’in kullanım oranlarını her geçen gün artırarak listenin baş sıralarında bulunmasını sağlar.

Hostgator

Hosting denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan Hostgator, sunduğu çözümlerle beraber yüksek başarı oranına sahiptir. Hem kalitesiyle hem de müşteri hizmetlerinin ilgili olmasıyla dünyanın en önemli hosting şirketleri arasında kendisine yer bulur. Hosting rehberi olarak tavsiye almak isteyenler için yabancı merkezli firma arayışı bulunuyorsa, Hostgator sunduğu çeşitli hosting seçenekleriyle beraber kusursuz sonuçları almada etkilidir. Kaliteli internet sitelerinin olmazsa olmaz hız ve performans konusunda yüksek derecede başarıyı beraberinde getiren özelliğiyle ön plana çıkar. Hizmetlerinden ödün vermeyen bir firma değerini taşıyor olmasının yanı sıra fiyatlar dolar üzerinden hesaplanır. Türkçe arayüzü bulunması, kullanıcılar açısından en büyük avantajlardan biridir. Orta ve ileri seviye internet sitesine sahip olanlar hosting firması seçimlerinde aradıkları her şeyi Hostgator ile bulabilirler.

DigitalOcean

Yabancı hosting firmaları arasındaki seçeneklerden olan DigitalOcean, genellikle ileriye dönük olarak sorunsuzca hosting hizmetini isteyenlerin ilk tercihi olur. DigitalOcean markası politikaları gereğince beklentilerin tamamını karşılama özelliğine sahip olmasıyla alışılagelmişin çok daha üzerinde seçenekleri ve aynı zamanda hosting çözümlerini sağlar. Diğer firmalar arasından ayrılmasında etkili olan temel faktörleri içerisinde hız ve aynı zamanda yüksek ziyaretçi sayısına karşı çökme gibi sorunların önlenebilmesi olur. Genel itibariyle dedicated ve reseller hosting satın almak isteyenler için fiyat avantajları sayesinde yabancı en iyi hosting firmaları arasında sıralanır.

Natro

Türkiye’deki en iyi hosting markaları arasında listelenebilecek özellikleri barındıran Natro, ilk yıllarından itibaren yükselen ivmesiyle devam ederek günümüze kadar çok sayıda internet sitesi için ilk tercih olmuştur. Natro’nun hosting olanakları geniş yelpazede incelenebilir. Web hosting, E-ticaret hosting, mail hosting ve bayi hosting seçimlerinde en iyi tercih avantajlarından yararlanabilmek adına gereklilikler doğrultusunda seçimler yapılabilir. Türkiye’de konumlanıyor olmasıyla sunucudan alınan geri dönüşlerin kısa sürede işleme dökülerek internet sitelerinin kullanıcılar için açılmasını sağlaması Natro’nun ilk yıllarından itibaren koruduğu değerler arasında sıralanır.

Alasytr

Hosting firmaları arasında son yıllarda çıkış yakalamayı başaran ve Türkiye’deki en iyi hosting markaları arasına giriş yapan Alasytr, hem hızıyla hem de performansıyla beklentileri aşan hosting seçeneklerini sunan özelliktedir. Maliyet açısından uygun seçenekleri beraberinde getiren ve bununla birlikte özellikle orta ölçekli firmalar için web sitelerinde fark yaratmak isteyenler için Alasytr, başarılı sonuçların kolaylıkla görülebileceği hosting firmalarından biri olarak ön plana çıkar.

En İyi Hosting Firmaları İçinden Hangisi Tercih Edilmeli?

Her web sitesinin sahip olduğu ihtiyaçlar ve kullanıcı kitlesi farklı olduğundan dolayı, öncelikli olarak hostingin ne için kullanılacağının belirlemesi yapılmalıdır. Beklentilerin karşılanmasında dikkate alınması gereken en önemli özellikler arasında internet sitesine kullanıcıların bağlanma süresi ve sayfa açılma hızı olur. İnternette başarılı olabilmek için iyi bir hosting olmazsa olmaz seçenek haline gelmiştir. Hosting firmaları rehberi olarak değerlendirme yapabilme avantajınız bulunduğu gibi, birebir olarak da kendileriyle iletişim kurarak bilgi alabilir veya test yapabilirsiniz. Bireysel ve kurumsal açıdan gereklilikleri karşılayan en iyi markaların çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Fiyat anlamında da bütçeye uygun olarak en iyi sonuçları elde edebilmeyi mümkün kılan özellikteki tercihlerle beraber, benzersiz bir web sitesi deneyiminin yaşanabilmesi mümkün olur. 7/24 kesintisiz hızlıca ulaşılan internet adresleri, tüm kullanıcıların ilk tercihidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorumlar

  1. bu inanılmaz rehberiniz için size çok teşekkür ederim çoktan beridir nasıl hosting seçimi yapacağımı düşünüyordum ve sizin yazınızla karşılaştım ve sonunda aradığımı buldum. tekrardan teşekkürlerimi sunarım

    1. güzel dilekleriniz için ben teşekkür ederim hocam. aradığınızı bulmanıza sevindik. ayrıca bilgilendirici rehberlerimiz bununlada sınırlı kalmayacak.

  2. hocam görünen o ki bu konuda yani hosting konusunda vatandaşlara bilgi vermek için alışılagelmiş dillerden farklı bir dil kullanmışsınız çok akıcı ve net bir anlatım olmuş. bu güzel yazınızı okumaktan keyif aldım. umarım hosting almak isteyenler bu konunuzu okurlar.

    1. görüşleriniz için teşekkür ederim hocam. sizin gibi güzel insanları sevindiriyorsak ne mutlu bize.

    1. evet hocam orasında haklısınız biz şuan güncel popülariteye uygun hosting firmalarını ekledik aslında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin