Blog ve Para Rehberi

El İşi Yaparak Para Kazanmak

El Emeği Göz Nurları İnternette Görücüye Çıkıyor

 

Günümüz koşullarında  geçinmek çoğu insan için hayat memat meselesi haline gelmiş durumda. Her ne kadar para kazansalar da koca bir aileye bakmakla yükümlü insanlar var. Bu insanlar çocukların karnını mı doyursun, onları gezmeye mi götürsün, ihtiyaçlarını mı karşılasın? Hal böyle olunca eve tek bir maaş yetmiyor. Kadınlar da bu geçim serüvenine ortak olmak istiyor. Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınlar kolları sıvıyor. Geçiyorlar işlerinin başlarına ve azimle para kazanmaya başlıyorlar. Bakalım marifetli kadınlar neler yapıyor neler.

El İşi Örgü, Dantel, Oya Yaparak Para Kazananlar

Çocuğunuzu uyuttuysanız, ev işini de bitirdiyseniz artık zaman sizin. Marifetlerinizi gösterme zamanı geldi. Geçmişten geleceğe, ninelerden annelere  hiç modası geçmeyen el emeği göz nuru örgü işleri her zaman ilgi çekici bulunuyor. İlmek ilmek örülen, nakış nakış işlenen işlerin içine sevgi de katılırsa müthiş eserler ortaya çıkıyor.

Ortaya çıkan ürünleri pek çok internet sitesi üzerinden satabilirsiniz. Özellikle son dönemlerin popüler internet siteleri olan Facebook, İnstagram gibi siteler satış yapmak için ideal. Tabi ki takipçi kazanmanız gerekiyor. Ortaya çıkardığınız ürünlerin satışını artırmak için sanal çevrenizin de geniş olması gerekiyor. Bunu başarmak da sizin elinizde. Eşinizin dostunuzun ürünlerinizi önermeye başlamasıyla popülerliğe adım atabilirsiniz. Yaptıklarınızı da ilgi çekecek doğrultuda ve insanların ihtiyaçlarını gözeterek yaparsanız kazanmamak için bir engeliniz yok.

Baby Shower Malzemeleri Yaparak Para Kazananlar

Son dönemde müthiş bir gelişme gösteren, masumiyeti ve şirinliği ile kendini çekici kılan baby shower, doğum günü partisi, mevlüt, sünnet gibi aktiviteler için yapılan ürünler bulunuyor. Bir doğum gününe davet edildiğinizde bakıyorsunuz masada resimli magnetler, kokulu sabunlar,süslü  tabaklar var. Malzemeleri alıp evde rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş olarak karşınıza çıkıyor.

Pek çok insan yaptığı partinin hafızalarda yer etmesini istiyor ve her şeyin dört dörtlük olması için çaba harcıyor. Bu isteklere  karşılık vermek de sizin  elinizde.  Kadınların ciddi anlamda para kazanabileceği bir mecra doğdu. Açacağınız sayfalarda ürünlerinizin satışını yaparak ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.

Organik Ürünlerle Para Kazananlar

Günümüz insanı  hazır gıdaya öyle alıştı ki… Artık organik gıdaları büyük şehirlerde bulmak neredeyse zorlaştı. Çünkü çalışma hayatı insanları hazıra konmaya mecbur kılmaya başladı. Hal böyle olunca da insanlar organik yaşamdan uzak, hazır gıdalarla beslenmek zorunda  kalıyorlar. Şehir ortamı da ev yapımı ürünleri yapabilmek için de pek  müsait değil açıkçası. Hazır gıdalarla beslenmek istemeyen insanlar için organik ürünler satarak para kazanabilirsiniz. Özellikle el yapımı salça, turşu gibi ürünler çokça tercih edilen besin maddeleri olduğundan alıcısı da bulunuyor. Ayrıca iyi muhafaza edildiğinde çabuk bozulmayan gıdalar olduğundan alıcısına ulaşana kadar da yapısını koruyabilir. Özellikle kırsal kesimde yaşayanlar için iyi bir gelir kaynağı olabilir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − six =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin