Blog ve Para Rehberi

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

İçinizde Shakespeare Olduğunu Düşünüyorsanız Bir Bakın!

Kimine göre başucu dostu, kimine göre boş zamanlarda sıkıntı giderici. Anlamlı cümleler bütünü. Okudukça içinde bir şeyler bulduğumuz, kimi zaman da karakterlerin yerine kendimizi koyduğumuz… Okudukça kendini okutan dostlar. Ufuk açan, yeni dünyaları gösteren pencereler.

Kitap okumanın yanı sıra yazı yazmayı da seviyorsanız bu yazımız size göre. Kitapla aranızda bağ olduğunu düşünüyorsanız, kaleminiz de biraz kıvraksa siz bu işi yaparsınız! Tabi bunun için biraz da hayal gücü lazım. Süslü, albenili cümleleriniz olsa fena olmaz.

Peki Bu İş Nerede?

Bahsettiğimiz bu iş internet üzerinden para kazanılan işlerden biri. Nerdesine de gelince siz nerde yazarsanız orda. İster evinizde ister bir nefes aldığınız alışveriş merkezinde dinlenirken ister sokakta bankta otururken. Orası size kalmış. İlham nerde gelir tabi belli olmaz.

Öncelikle konu belirlemelisiniz. Ne üzerine yazacaksınız. Tabi bunu ilgi alanlarınız belirleyecek. Eğer teknik alanda bilgi sahibi ve hevesliyseniz bununla ilgili yazabilirsiniz. Benim mesleğim terzilik, bu alanda çok da kitap yok derseniz o alanda yazarsınız. Belki de her ortamda övgüyle bahsedilen yemekler yapıyorsunuzdur. Her tadan tarif istiyordur. Bunu değerlendirmek lazım. Belki de çocuklarla aranız iyidir. Çocuk gelişimi hakkında da yeterince bilginiz varsa neden bir çocuk kitabı yazmayasınız. Çok fantastik masal kitapları çıkabilir. Yeteneklerinizin farkına vardıktan sonra konu da belli olur.

Tabi bu ortamda da çok giden kitaplar var. Aslında tahmin etmek de çok zor değil. Aşk konulu dizilerin deli gibi izlendiği bir ülkede yaşadığımızı unutmayalım. Evet bir tanesi aşk. Bir diğerini söylemeden önce bir etrafınıza bakın. Hepimizde biraz göbek var. Bir de yaz yaklaşıyorsa hepimiz diyetteyiz. Evet bu kitap konusu da fitness ve sağlık.

Aslında her kitabın bir alıcısı vardır. Birimizin beğenmediği kitaba diğerimiz bazen bayılıyor. O yüzden ilgi alanınız neyse o alanda en iyisini yazmaya çalışın.

Peki Kitabı Yazdıktan Sonra…

Kitabınızı düzenleyeceğiz Ms Word gibi programları kullanarak düzenlemelerinizi yapıyorsunuz. Bunun hakkında bilginiz yoksa her zaman olduğu gibi internetten yardım alabilirsiniz.

Düzenlemeyi yaptıktan sonra E-Ticaret sitelerini kullanarak satışınızı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi sosyal medya hesaplarınızdan da yapabilirsiniz. E-Ticaret sitelerinin komisyon alacağını da unutmayalım.

Kitabınızın fiyatlandırırken piyasa araştırması yapabilirsiniz. Eğer çok bulunan, sayfa sayısı az, basit konulu bir kitapsa düşük fiyat vermeye çalışın. Az bulunması, konunun zorluğu, kitabın sayfasının fazlalığı sizin kitabınızın fiyatını etkileyecek.

Her şeyi yaptık kitabımızda da güveniyoruz, gelsin mi paralar?

Hayal kırıklığına neden olmak istemem; ama o hemen öyle olmuyor. En başlarda kitabın hiç satmadığı da oluyor. Pes etmemek gerek. Yalnız günde satacağınız birkaç kitap güzel paralar kazandıracak.

Denemeye değer olan bir iş kapısı. Eğer yetenek varsa bunun paraya dönüşmesi sizi hem mutlu eder hem de maddi açıdan rahatlatır. Hadi kaleminize kuvvet…

 

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

    1. bilgilenmenize sevindik umarım sizler için daha iyi teknikler geliştirerek yeni yöntemleri sizlere aktarabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin