Para Kazanma Rehberi

Dlive Nedir? Dlive Platformu Hakkında Bilinmeyenler

DLive Platformu

DLive; herhangi bir merkezi olmayan ilk canlı yayın platformu olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra, Steem blok zincirini kullanmaktadır. DLive; Twitch’in Steem blok zinciri üzerine kurulmuş versiyonu olarak bilinmektedir. Ancak, DLive; çok daha farklı özelliklere sahiptir. DLive’de yalnızca oyun yayınlarının yapılması söz konusu değildir. Oyunların yanı sıra birçok farklı konuda yayın yapılması mümkün olmaktadır. Müzikten tutun da eğitime kadar birçok konuda DLive üzerinden yayın yapılabilir. Twitch varken neden DLive tercih edilsin ki diye düşünenler muhakkak olacaktır. Ancak, DLive’in kendine özgü avantajları bulunmaktadır. Twitch; kullanıcı kitlesinin belli olduğu bir platformdur. Bir başka deyişle, Twitch üzerinden yayın yapanlar, artık tanınmış kişilerdir. Bu noktada, Twitch’e yeni başlayanların gelir elde etmesi kolay değildir. Bunun yanı sıra, DLive; yayın yapan herkese upvote atmaktadır. Bir başka deyişle, DLive kullanıcıları, her şekilde Steem blok zincirinde SBD/Steem kazanma şansına sahip olurlar. DLive; merkezi olmayan bir platformdur. Bu noktada, gelir elde etmek isteyenlerin tek şansı bu platform olmayacaktır. İzleyiciler sayesinde gelir elde edilmesi söz konusu olacaktır. DLive platformunun benzerlerinden en büyük farkı ise içerisinde reklam olmamasıdır. Bunun yanı sıra, DLive, kullanıcıların elde ettiği gelirlerden hiçbir şekilde komisyon almamaktadır. Sonuç olarak, DLive, ciddi anlamda avantajlar barındıran bir platformdur. Bilhassa, bu platforma yeni başlayanlar, Twitch’e kıyasla çok daha fazla gelir elde etme şansına sahip olacaklardır.

DLive’a Video Yükleme Aşamaları

DLive’a video yüklemek için ilk olarak DLive sitesine gitmek gerekir. Bunun ardından anasayfadaki Login yani Oturum Aç kısmına tıklanmalıdır. Bu adımın ardından Continue/Devam Et butonuna tıklanmalıdır. Buradaki açılan sayfada, kullanıcının Steemit/Steem blok zinciri kullanıcı adını ve şifresini yazıp Sign In butonuna basması gerekmektedir. Bu işlemin ardından DLive giriş işlemleri başarıyla tamamlanmış olur. DLive’a video yüklemek ise yine oldukça basit işlemlerden meydana gelmektedir. Giriş yapıldıktan sonra açılan sayfanın sağ üst kısmında Upload butonu bulunmaktadır. Video yüklemek isteyenlerin bu butona tıklaması gerekir. Açılan ekranda kullanıcının yüklemek istediği dosyayı seçmesi, bilgileri doldurması ve ardından daha önceden kaydetmiş olduğu videoyu yüklemesi söz konusu olmaktadır. DLive’da canlı yayın yapmak için ise birtakım işlemlerin tamamlanması gerekir. Bunun için ilk olarak Go Live butonuna tıklanmalıdır. Bu işlemin ardından çıkan sayfada, kullanıcının yayınının anasayfada görünecek kısmı olan Thumbnail’ini yüklemesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından sırasıyla başlık, kategori, kısa tanıtım, tagler ve kullanılacak dilin seçilmesi gereklidir. Bunun yanı sıra, +18 içeriğe sahip kişilerin Enable age restriction butonuna tıklaması şarttır. Tüm bu işlemlerin yapılmasının ardından kullanıcının sağ kısımda bulunan Encoder Authentication butonuna tıklayarak bilgilerini Xsplit, OBS veya benzeri programlara girerek yayınlarını başlatması gerekmektedir.

DLive’in Sunduğu Fırsatlar

DLive’in sunduğu ayrıcalıklar, bilhassa Türkiye’de de etkili olmaya başlamıştır. Günümüzde, internet dünyasının sunduğu nimetlerden faydalanmak isteyen herkesin önünde bir fırsat bulunmaktadır. İnternet canlı yayın platformları ve bu platformlar üzerinden yayın yaparak para kazanmak; ciddi bir gelir kaynağı olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Bu noktada, bu özelliklerin hepsine sahip olan DLive; dikkat çekmektedir. DLive’in dünya genelinde yaygın olmasına ek olarak tam yedi farklı ülkede teknik destek ekibi bulunmaktadır. Bu bağlamda, DLive’in çok hızlı bir şekilde büyüdüğünden bahsedilebilir. Bilhassa Türkiye’de internet üzerinden canlı yayın yaparak gelir elde eden hatta bu yolla binlerce kişiye ulaşan sayısız insan vardır. DLive platformunun Türkiye’deki lansmanı Kasım 2018 tarihinde yapılmıştır. DLive; her şeyden önce kullanıcılarına kesintisiz kazancın formülünü sunmaktadır. Bunun yanı sıra, DLive platformu; çoğu zaman kullanıcılarına yüksek miktarda bağışlar yaparak gelirlerine katkıda bulunmaktadır. Bunun bir örneği, 2019 yılının Mart ayında gerçekleşmiştir. Ünlü Youtuber Enes Batur, 2019 yılının Mart ayında DLive’da yaptığı canlı yayını takip edenlere 100 bin TL tutarında ödül dağıtmıştır. DLive’in Twitch başta olmak üzere diğer canlı yayın platformlarından farkları bulunmaktadır. Örneğin, DLive’da hem yayın yaparken hem de yayın izlerken gelir elde etme fırsatı vardır. DLive platformunda kayıtlı bulunan içerik oluşturucular, yayın yaptıkça Lino puan toplama şansına sahip olurlar. Ardından, toplanan bu puanların paraya çevrilmesi söz konusu olmaktadır. Etkileşim sayısı ciddi anlamda yüksek olan bir yayıncının yaptığı her yayında yüzlerce dolar gelir elde ettiği bilinmektedir.

DLive’in Özellikleri

DLive; Lino Blockchain üzerinde çalışmaktadır. DLive; ABD’de Berkeley mezunu bir grup insan tarafından kurulmuştur. DLive; içerik üreticiler ve içerikleri izleyenleri kripto para ile teşvik etmektedir. DLive’in dağıttığı hiçbir ödülden veya yayıncıların yaptığı hiçbir yayından ücret talep etmemesi, dikkat çekici bir özelliktir. Ayrıca, DLive platformunu kullanmak ücretsizdir. DLive, Youtube gibi bir video sitesi gibi gözükse de aslında çok farklı özelliklere sahiptir. Her şeyden önce DLive’in kullanıcılarına sunduğu getirisi ve tüm işlemlerini Blockchain üzerinden yapıyor olması, DLive’in farkını ortaya koymaktadır.

Neden DLive Kullanılmalıdır?

DLive; Twitch ve benzeri sitelere kıyasla oldukça yenidir. Gelişmeye hala daha devam etmektedir. Bu bağlamda, DLive platformuna yeni başlayanların bu tarihlerde avantajlı olduğunu söylemek gerekir. Çünkü, bu tip platformların ilk kullanıcıları, her zaman daha popüler olmuştur. Bir başka deyişle, DLive platformuna bir süre sonra katılacaklara kıyasla eski kullanıcılar daha avantajlı olacaktır. DLive’da başarılı olmak ve çok kazanmak isteyenlerin ilk olarak düzgün ve kaliteli içerik paylaşması tavsiye edilmektedir. Bunun için bu platforma zaman ayırmak şarttır. Basit ve kalitesiz içerikler paylaşanlar, bu platformda asla kalıcı olamaz. DLive platformunda henüz bu durum tam anlamıyla gerçekleşmemiştir. Bu platformda hala daha basit ve sıradan konulara yüksek oylar verilmektedir. Ancak, kaliteli içerik hazırlayanlar sayesinde yakında bu durum ortadan kalkacaktır. DLive oylama sistemi, yayının yapıldığı ana göre değişmektedir. Bir kullanıcı, canlı yayın yaptığı an veya zaman dilimine göre oylanmaktadır. DLive’in amacına uygun olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu noktada, canlı yapılan yayınların daha çok ilgi çektiğini söylemek mümkündür. Başka bir zaman diliminde yapılan ve sonrasında DLive’a yüklenen yayınlar, canlı yayınlar kadar etkili olmamaktadır. Neden DLive kullanılmalıdır diye düşünenlere bu platformda hiçbir şekilde komisyon kesintisinin olmadığını söylemek gerekir. Kullanıcıların paylaştıkları içerikler, diğer kullanıcılara hiçbir kesintiye uğramadan olduğu gibi aktarılmaktadır. Bir başka deyişle, içerikler, standart bir Steemit postu gibi ulaşmaktadır. Bunun yanı sıra, yapılan yayınların hem DLive hem de Steemit üzerinden oylanma durumu bulunmaktadır. Bu durum, içerik sahibinin tanınması açısından etkili bi yöntem olarak dikkat çekmektedir.

DLive Platformunu Kullanıcılar Şekillendiriyor!

İnternet üzerinden canlı yayın yaparak para kazanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden DLive platformuna üye olmalısınız. DLive platformunu tamamen kullanıcılar şekillendirmektedir. Bilhassa Türk kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören DLive; Türkiye’de en hızlı büyüyen topluluk olmasıyla dikkat çekmiştir. Bu sebepten dolayı, Dlive’a kısa zamanda Türkçe dil opsiyonu eklenmiştir. Çok fazla kullanıcı tarafından izlenmezsem para kazananam diye üzülmeyin! Çünkü, bu sitedeki kazançlar, yayıncıların kaç kişi tarafından izlendiğine göre şekillenmez. Sitede aldıkları etkileşime göre şekillenir. Fırsatlar dünyası DLive’a üye olmak için geç kalmayın!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + nineteen =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin