Blog ve Para Rehberi

Blogdan Para Kazanmak | Blog Yazarak Para Kazanma Rehberi | Full

Para kazanmak istiyorsun, değil mi? Tabii ki. Herkes para ister. Bu yüzden, para kazanmanın kolay bir yolu olduğunu duyduğunuza göre bir blog açtınız, ancak bunu yapmak için para kazanmak konusunda tam olarak emin değilsiniz. Ya da belki zaten bir blogunuz var ve para kazanmanın yollarını araştırıyorsunuz.

Ne olursa olsun bir blogdan para kazanmak, hangi grupta bir hobi blog ya da bir iş günlüğü olsun herkesin amacıdır. Blogdan para kazanmak çile değil, ama eğer doğru yaparsan, aileni ve daha fazlasının geçimini sağlamak için yeterli beceriye sahip olabilirsin. Haydi şimdi bir giriş yapalım ve blog yazarak nasıl para kazanılır hep birlikte görelim.

TBM veya BGBM Reklamları İle Blogdan Para Kazanmak

Bu yöntem genelde blogcuların para kazanması için kullandığı en yaygın yollarından biri, reklamları sitelerine yerleştirmektir. İki popüler reklam türü vardır:

  • TBM / TBM Reklamları: Tıklama başına maliyet (tıklama başına ödeme olarak da adlandırılır) reklamlar genellikle içeriğinize veya kenar çubuğunuza yerleştirdiğiniz reklamlardır. Bir ziyaretçi reklamı her tıkladığında, o tıklama için ödeme alırsınız.
  • BGBM Reklamları: BGBM Reklamları veya “1000 gösterim başı maliyet”, reklamınızı kaç kişinin görüntülediğine bağlı olarak size belirli miktarda para ödeyen reklamlardır.

Bu tür reklamları yerleştirmek için belki de en popüler reklam ağı mutlak olarak Google AdSense’tir. Çünkü bu yöntemle reklamverenlerle doğrudan iletişim kurmanıza gerek yoktur; Banner’ı sitenize yerleştirdiğinizde, Google içeriğinizle alakalı reklamlar seçer ve sitenize veya konunuza giren kişiler reklamları tıklar.

Özel Reklamlar Satarak Blogdan Para Kazanmak

Blogdan para kazanmak söz konusu olduğunda belirli reklam ağlarıyla çalışmak elinizde bulunan tek seçeneğiniz olmamalı. Eğer sitenizin yeterli bir trafiği var ise zaten sitenizde reklam vermek isteyen bireysel kişi veya firmalar mutlak sizinle iletişime geçecektir. Ayrıca blogunuzdan para kazanmak için sizde reklamverenlerle iletişime geçebilirsiniz. Yukarıda belirtilen seçeneklerden en büyük fark, ortada reklam koşullarını belirleyen bir kimsenin olmamasıdır. Zaten buda sizin kendi reklam oranlarınızı belirleyebileceğiniz anlamına gelir.

Sitenize özel reklam almanız gereken reklam türleri herhangi bir, afiş, düğme veya bağlantı biçiminde olabilir. Yazdığınız ya da bir reklamverenin ürününü veya hizmetini gözden geçirdiğinizde sponsorlu yazılar veya tanıtım yazıları yazabilirsiniz. Tabi bu elimizdeki başka bir seçenek, asıl amaç herhangi bir konu hakkında yazabileceğiniz, bir yazıyla yazılan yazı veya diziyi yazmaktır zaten siz bunu yaptığınızda da blogunuzdan para kazanabilirsiniz.

Blogunuzdan para kazanmanın yolları değişebilir. Örneğin, bir gönderi içindeki bir bağlantı için bir kerelik ücret talep edebilirsiniz. Banner reklamları barındırıyorsanız, reklam veren kişiyi aylık olarak ücretlendirebilirsiniz seçim size kalmış.

Blogdan Para Kazanmak İçin Bonus Tavsiyemiz: Gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için, e-posta bültenlerini kullanabilirsiniz. Ek olarak ise podcast ve videolarınız ile birlikte reklam alanı satmayı da tercih edebilirsiniz.

Blogunuzdan Para Kazanmak İçin İçeriğinize Satış Ortaklığı Bağlantılarını Dahil Edin

Affiliate pazarlama da blogunuzdan para kazanmak için harika bir araçtır. Affiliate pazarlama nasıl çalışır derseniz işte size birkaç tavsiye:

  1. Bir reklamverenin satmak istediği bir ürünü var. Alıcı, sitenizden geliyorsa, her satıştan size komisyon vermeyi kabul eder.
  2. Size, bağlı reklam veren satış ortaklığı yaptığınız kişi size sizden gelen bağlantıları izleyen benzersiz bir bağlantı sunuyor. Bu şekilde sitenizde yaptığınız satış ortaklığı sonucu satılan ürünün bilgilerini görebilir.
  3. Satış ortaklığı bağlantınızı sitenize dahil edersiniz. Bunu doğrudan içerikte veya banner reklamlar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bir ziyaretçi sizin referans linkinize tıklarsa ve önerdiğiniz ürünü satın alırsa, o satın alınan ürünün belii bir yüzdesini kazanırsınız.

Blogdan Para Kazanmak İstiyorsanız Belirli Bir Dijital Ürün Satabilirsiniz

Sitenizdeki diğer kullanıcıların ürünlerini tanıtmayı tercih ederseniz veya başka bir gelir akışı arıyorsanız, dijital ürünler satmayı düşünün. Dijital ürünler genelde bu gibi öğeler içerebilir:

  • E-Kitaplar
  • Eğitim kursları
  • Kişilerin kendi içeriklerinde kullanabileceği resim, video veya müzik
  • Uygulamalar, eklentiler veya temalar

Unutmayın ki, bu yollardan birini seçerseniz, bunu kendiniz için uygun ve faydalı hale getirmelisiniz. Pek çok blogcu, okurlarının ihtiyaç duydukları dijital ürüne yönelmeyerek hata yapıyorlar. Size tavsiyem Önce okuyucularınızı dinleyin ve ardından ihtiyaçlarını karşılayacak bir dijital ürün oluşturun.

Blogdan Para Kazanmak İstiyorsanız Mutlaka Blogunuzu İşletmeniz İçin Bir İçerik Pazarlama Aracı Olarak Kullanın

Blogunuza fiziksel ürünler satmak ve bu şekilde para kazanmak da mümkündür. Ancak, blog’unuzdan para kazanmayı düşünmek yerine, blog’unuzu ziyaretçileri web sitenize çekecek bir içerik pazarlama aracı olarak düşünün.

Bir işletme blogu geliştirmeye geldiğinde sunulan olanaklar neredeyse sınırsızdır. El yapımı ürünleri, kitapları, üretilmiş ürünleri ve daha fazlasını satabilirsiniz. Ya da zaten bir işiniz olabilir ve sadık müşterileri potansiyel kitlenize dönüştürmek için bir blog yazmaya karar verebilirsiniz seçim sizin.

Örneğin, kullanılmış akıllı telefonları elinizden çıkarıp tekrar sattığınızı söyleyelim. Mevcut telefonlarınızı satış için listelediğiniz web sitenize ziyaretçi çekmek için bir blog kullanabilirsiniz. Blogunuz DIY yenileme ile ilgili konuları kapsayabilir. Bir düzeyde, bu çok mantıklı görünüyor çünkü insanların telefonlarınızı satın almasını istiyorsunuz, ancak aynı zamanda bir marka oluşturmanıza ve tanım kazanmanıza yardımcı oluyor.

Bu konsept, her türlü sektördeki hizmetlere de uygulanabilir. Örneğin, fiziksel ürünlerin aksine elektronik onarım hizmetleri sunmuş olsaydınız, marka bilinirliğini artırmak ve daha fazla müşteriyi potansiyel ziyaretçiye dönüştürmek için yine aynı blog kavramını kullanabilirsiniz.

Blogdan Para Kazanmak İçin Üyelik Satmak

Blogunuzdan para kazanmanın bir başka seçeneği de özel premium üyelik satmaktır. Örneğin, bir kariyer günlüğü, kullanıcıların iş kartlarına erişim kazanmaları için ayda 10 TL kadar ücret alabilir. Bir başlangıç ​​iş blogu mutlak olarak, üyelerinin kendi işleriyle ilgili kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunabilecekleri forumlara satabilir.

Buradaki anahtar sözcük sizin özel üyeliğinizin, ziyaretçilerinizin başka bir yerde ücretsiz bulabileceği bir şeyden daha değerli olması gerektiğidir. Bu nedenle, değerli bir şey geliştirdiğinizden ve fiyatının değerinde olduğundan emin olun.

Blogunuzu Güvenilir Bir Ortam Sağlamak İçin Kullanın

Güvenilirlik kalitenizi oluşturmak için blog açmak, birçok para kazanma fırsatına yol açabilir. Örneğin, finans sektöründe bir blog açtığınızı varsayalım. İnsanlar içeriğinizi okumaya başlar ve blogunuz çok popüler hale gelir. Sizde tabi bu sayede finans sektöründe güvenilir bir figür hale gelmiş olursunuz ve insanlar bu sektörde daima sizi tercih ederler.

Blogdan Para Kazanmak İçin Kesinlikle Kaliteli Ve Özgün İçerik Oluşturun

Eğer insanlar yazdıklarınızı okumazsa, blogunuzdan para kazanmayacaksınız. Sonuçta, okurlarınız, reklamlarınızı tıkladıklarında veya ürünlerinizi satın aldıklarında size para kazandıracak olanlardır. Her zaman okurlarınızı iyi düşünün ve ona göre hareket edin derim.

Zamanınızı Kişisel Blogunuzda Harcamayın

Başarılı bir blog geliştirmek, ilişkiler kurmakla ilgili bir çok şey var. Bu, sponsorlarla, satış ortaklarıyla veya yalnızca blogunuza yönlendiren diğer blog yazarlarıyla olan ilişkileri içerebilir. Bu ilişkilerinizi blog’unuzu oluşturmak için zamanınızın bir kısmının forumlarda ve diğer bloglarda (veya sizin için ne işe yararsa) ona vakit harcandığınızdan emin olun.

Denemekten Korkmayın

Tüm bu ipuçları ve gelir yolları sizin için işe yaramayabilir. Bunun için sizin ve okurlarınız için en iyi olanı görmek için yanlış olan yöntemlerinizi düzeltmekten çekinmeyin.

Blog para kazanmak çok fazla çaba gerektirebilir, ancak sıfırdan başlıyorsanız uzun vadede belli bir bütçe için cebinizden ödeme yapabilirsiniz. Unutmayın size belirlediğimiz sunduğumuz yöntemlerin hepsini kullanmaya mecbur değilsiniz. Size tavsiyem sektörünüzdeki diğer insanların neler yaptığını düşünün ve buradan başlayın.

Zaten zamanla, sizin için neyin işe yarayıp yaramadığını öğreneceksiniz. Blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız, hangi seçenek size daha uygun?

Hepinizi bekliyorum arkadaşlar. Yorumlarınızı yaparak hangi seçenekleri kullandığınızı belirtebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − six =

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyin